▶ Wybierz kategorię winiet: 

 

 

▶ Na jakie pojazdy na Węgrzech trzeba wykupić winiety ? 

⇨ Samochody osobowe, busy, kampery do 3,5t DMC: trzeba kupić winietę. Winiety różnią się o siebie długością obowiązywania z podziałem na kategorie:

-- Kategoria D1 jest dla samochodów osobowych zarejestrowanych do 7 osób włącznie

-- Kategoria D2 jest dla samochodów osobowych zarejestrowanych od 8 do 9 osób, ciężarowych, busów, kamperów

    oraz ciągnących przyczepy.

⇨ Przyczepy: trzeba wykupić dodatkową winietę dla przyczepy. Jeśli chcesz ciągnąć przyczepę to możesz to robić tylko na winiecie kategorii D2 (mimo, że ciągniesz ją samochodem osobowym na który możesz wykupić winietę kategorii D1). Jeśli pociągniesz przyczepę na kategorii D1 grozi Ci mandat.

⇨ Motory: trzeba kupić winietę

Węgry

Winiety na węgierskie autostrady

Winiety Węgry 2022

Węgry należą do państw, w których należy uiścić odpowiednią opłatę za poruszanie się autostradami i drogami szybkiego ruchu. W 2017 roku Węgrzy postanowili ułatwić sprawę i wprowadzili elektroniczne winiety autostradowe. Dzięki tej decyzji poruszanie się w państwie jest przyjemniejsze, ponieważ nie ma spowalniających bramek kontrolnych. Każdy, kto planuje podróż na Węgry, zobowiązany jest do zakupu winiety autostradowej. Zakupiona e-winieta przypisana zostanie do tablicy rejestracyjnej danego pojazdu. Należy pamiętać, że za brak ważnej winiety autostradowej na Węgrzech grozi mandat zależny od terminu jego zapłaty.

Mandat za brak winiety - Węgry

W przeliczeniu dla kategorii D1 i D2 zaczyna się od około 210 złotych w górę. Dla kategorii D1M ceny mandatu są niższe i zaczynają się od około 100 złotych. Mandat dla kategorii B jest najwyższy i wynosi około 950 złotych wzwyż. Wprowadzone niedawno przepisy regulują możliwość późniejszego wykupienia winiety autostradowej. Jeżeli przez pomyłkę wjedziemy na płatny odcinek drogi, to na zakup e-winiety mamy 60 minut. Winieta autostradowa zakupiona po tym czasie nie daje uprawnienia do dalszego poruszania się płatnym odcinkiem.

Węgry — jakie są rodzaje i koszt winiet autostradowych?

Wybierając Węgry na cel podróży należy zawsze pamiętać o zakupie winiety. W tym państwie obowiązują różne rodzaje winiet w zależności od pojazdu, jakim się poruszamy oraz czasu, na jaki jest nam potrzebna. Wyróżnionych zostało pięć kategorii: D1M, D1, D2, B2 i U. Jeżeli chodzi o czas, na jaki wykupujemy e-winietę, to okres obowiązywania tygodniowego dokumentu wynosi 10 dni, miesięcznej 30 dni, a roczna obowiązuje od dnia zakupu do 31 stycznia następnego roku.

Winiety Węgry - ceny

Winiety dla kategorii D1M:

  • tygodniowa to koszt 1470 forintów,

  • cena miesięcznej to 2500 forintów.

Winiety dla kategorii D1:

  • koszt tygodniowej to 3500 forintów,

  • koszt miesięcznej to 4780 forintów,

  • koszt rocznej wynosi 42 980 forintów.

Ceny elektronicznych winiet dla kategorii D2:

  • tygodniowa kosztuje 7000 forintów,

  • koszt miesięcznej to 9560 forintów,

  • cena rocznej to 42 980 forintów.

Gdzie kupić elektroniczne winiety autostradowe na Węgrzech? 

Winiety Węgry - gdzie kupić?

Planując podróż najlepiej zaplanować ją z wyprzedzeniem, aby oszczędzić sobie ewentualnego opóźnienia i niepotrzebnych nerwów. Winietę autostradową należy zakupić przed przekroczeniem granicy, można zrobić to na stacji benzynowej. O wiele szybszym i łatwiejszym sposobem jest zakup e-winiety. Z pomocą przychodzi tutaj strona winietyautostradowe.pl, dzięki której łatwo i szybko kupimy winietę przez internet. Aby to zrobić trzeba przygotować kilka niezbędnych informacji: numer rejestracyjny pojazdu, kraj rejestracji pojazdu i datę planowanego rozpoczęcia ważności winiety.

Po wypełnieniu potrzebnych danych i opłaceniu zamówienia dokument zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu 2 do 12 godzin d. Sklep z winietami na Węgry gwarantuje prosty i szybki zakup.

Winiety Słowenia - mapa płatnych dróg

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl