e-winiety Węgry

Winiety na węgierskie autostrady

Winiety Węgry 2022

Węgry należą do państw, w których należy uiścić odpowiednią opłatę za poruszanie się autostradami i drogami szybkiego ruchu. W 2017 roku Węgrzy postanowili ułatwić sprawę i wprowadzili elektroniczne winiety autostradowe. Dzięki tej decyzji poruszanie się w państwie jest przyjemniejsze, ponieważ nie ma spowalniających bramek kontrolnych. Każdy, kto planuje podróż na Węgry, zobowiązany jest do zakupu winiety autostradowej. Zakupiona e-winieta przypisana zostanie do tablicy rejestracyjnej danego pojazdu. Należy pamiętać, że za brak ważnej winiety autostradowej na Węgrzech grozi mandat zależny od terminu jego zapłaty.

Mandat za brak winiety - Węgry

W przeliczeniu dla kategorii D1 i D2 zaczyna się od około 210 złotych w górę. Dla kategorii D1M ceny mandatu są niższe i zaczynają się od około 100 złotych. Mandat dla kategorii B jest najwyższy i wynosi około 950 złotych wzwyż. Wprowadzone niedawno przepisy regulują możliwość późniejszego wykupienia winiety autostradowej. Jeżeli przez pomyłkę wjedziemy na płatny odcinek drogi, to na zakup e-winiety mamy 60 minut. Winieta autostradowa zakupiona po tym czasie nie daje uprawnienia do dalszego poruszania się płatnym odcinkiem.

Węgry — jakie są rodzaje i koszt winiet autostradowych?

Wybierając Węgry na cel podróży należy zawsze pamiętać o zakupie winiety. W tym państwie obowiązują różne rodzaje winiet w zależności od pojazdu, jakim się poruszamy oraz czasu, na jaki jest nam potrzebna. Wyróżnionych zostało pięć kategorii: D1M, D1, D2, B2 i U. Jeżeli chodzi o czas, na jaki wykupujemy e-winietę, to okres obowiązywania tygodniowego dokumentu wynosi 10 dni, miesięcznej 30 dni, a roczna obowiązuje od dnia zakupu do 31 stycznia następnego roku.

Winiety Węgry - ceny

Winiety dla kategorii D1M:

  • tygodniowa to koszt 1470 forintów,

  • cena miesięcznej to 2500 forintów.

Winiety dla kategorii D1:

  • koszt tygodniowej to 3500 forintów,

  • koszt miesięcznej to 4780 forintów,

  • koszt rocznej wynosi 42 980 forintów.

Ceny elektronicznych winiet dla kategorii D2:

  • tygodniowa kosztuje 7000 forintów,

  • koszt miesięcznej to 9560 forintów,

  • cena rocznej to 42 980 forintów.

Gdzie kupić elektroniczne winiety autostradowe na Węgrzech? 

Winiety Węgry - gdzie kupić?

Planując podróż najlepiej zaplanować ją z wyprzedzeniem, aby oszczędzić sobie ewentualnego opóźnienia i niepotrzebnych nerwów. Winietę autostradową należy zakupić przed przekroczeniem granicy, można zrobić to na stacji benzynowej. O wiele szybszym i łatwiejszym sposobem jest zakup e-winiety. Z pomocą przychodzi tutaj strona winietyautostradowe.pl, dzięki której łatwo i szybko kupimy winietę przez internet. Aby to zrobić trzeba przygotować kilka niezbędnych informacji: numer rejestracyjny pojazdu, kraj rejestracji pojazdu i datę planowanego rozpoczęcia ważności winiety.

Po wypełnieniu potrzebnych danych i opłaceniu zamówienia dokument zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu 2 do 12 godzin d. Sklep z winietami na Węgry gwarantuje prosty i szybki zakup.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl