Producenci
Zwroty i reklamacje

Zwroty

UWAGA! Kupowane w sklepie www.winietyautostradowe.pl usługi i towary, które są zaliczane do towarów dedykowanych czyli niepodlegającym zwrotom, to opłaty drogowe - winiety z wyznaczoną datą ważności oraz e-winiety z wpisana datą ważności i/lub numerem rejestracyjnym pojazdu i/lub numerem VIN pojazdu.

Jeżeli zamówienie z winietą/ami zostało złożone i opłacone i okazało się, że jednak nie jest potrzebna lub popełniono nieodwracalny błąd, nie ma możliwości jej zwrotu i odzyskania pieniędzy z systemów poborów opłat. W przypadku winiet nie obowiązuje 14-dniowy okres zwrotu ze względu na zakup towaru/usługi przez Internet. Opłaty drogowe wyjęte są z tego obowiązku, o czym mówi Dyrektywa Europejska:

Zgodnie z art. 38 ustawy o prawach konsumenta, prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje Konsumentowi, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz służąca zaspokojeniem zindywidualizowanych potrzeb Konsumenta. Zwrotom nie podlegają towary/usługi, dla których Unijna Dyrektywa 2011/83/UE w sprawie praw konsumenckich wprowadza ograniczenia.

Unijna Dyrektywa 2011/83/UE w sprawie praw konsumenckich wprowadzająca ograniczenia, nie dotyczy kosztów samej usługi wykupu winiet w imieniu klienta, świadczonej przez serwis winiety-online.pl, a co za tym idzie wynagrodzenia pobieranego przez serwis za ten wykup. W tym przypadku obowiązują przepisy ogólne, zgodnie z art. 38 ustawy o prawach konsumenta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl