🟢 Jesteśmy online i realizujemy winiety.

🔴 Twoje zamówienie zrealizujemy rano. Pracujemy codziennie w godzinach od 06.00 do 23.30

Winiety elektroniczne - czyli jak obliczyć całkowity koszt podróży samochodem?
Winiety elektroniczne - czyli jak obliczyć całkowity koszt podróży samochodem?

Winiety autostradowe – kiedy musisz je mieć?

Winiety autostradowe są konieczne w każdym państwie, gdzie są płatne drogi. Jeszcze kilka lat temu każdy kierowca był zobowiązany przyklejać naklejkę na przednią szybę samochodu. Ta nalepka to właśnie winieta. Aktualnie większość państw pobierających opłaty za autostrady wprowadziła system elektroniczny. W efekcie podróż samochodem do obcego państwa jest szybsza i mniej stresująca.

Opłaty za przejazd autostradą – bramki i winiety

Za granicą oprócz winiet autostradowych możesz natknąć się na typowe bramki. Działają one w taki sam sposób jak w Polsce. Wjeżdżając na płatny odcinek uiszczasz opłatę lub pobierasz bilet, a przy wyjeździe odpowiednio się rozliczasz. Ten system wykorzystywany jest na przykład we Włoszech. Jednak zdecydowanie częściej spotkasz winiety elektroniczne.

Gdzie kupić e-winiety?

Winiety elektroniczne najlepiej kupić przez stronę internetową. W ten sposób zabezpieczasz się już przed wyjazdem. Poruszanie się po płatnych odcinkach bez ważnej e-winiety grozi wysokim mandatem. W Austrii zapłacisz nawet 3000 euro. Z tego względu polecamy wypełnienie formularza na winietyautostradowe.pl, opłacenie transakcji i wyruszenie w spokojną podróż. Możesz kupić winiety do:

Austrii,

Bułgarii,

Czech,

Rumunii,

Słowacji,

Węgier,

Słowenii,

Chorwacji.

Dodatkowe opłaty

W niektórych państwach, mimo wykupionej winiety autostradowej, musisz dodatkowo zapłacić za przejazd wybranymi odcinkami dróg. Takie informacje najlepiej sprawdzić przed wyjazdem, aby być przygotowanym na konkretne sumy. Zazwyczaj dotyczą one mostów i tuneli. Kolejnym wydatkiem, który jest nieobowiązkowy, ale polecany, jest nawigacja. Nie zawsze te darmowe zawierają wszystkie informacje, dlatego jeżeli chcesz spokojnie podróżować, przeanalizuj aktualnie dostępne mapy. Nie zapomnij również o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Zagraniczne szpitale zazwyczaj są bardzo drogie, a polisa ubezpieczeniowa pokrywa większość kosztów. W takich sprawach zdecydowanie lepiej chuchać na zimne.

Podsumowanie

Dobrze zorganizowana podróż samochodem zostanie w pamięci na całe życie. Pamiętaj o winietach, dodatkowych odcinkach płatnych, nawigacji i ubezpieczeniu, a na pewno wrócisz z uśmiechem na twarzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl