Producenci
Podróż na Słowację samochodem — jak poruszać się po terenie Słowacji
Podróż na Słowację samochodem — jak poruszać się po terenie Słowacji

 Zwróć uwagę na stawki opłaty drogowej

Planując Korzystanie z dróg ekspresowych czy określonych odcinków autostrad zbliżających Cię do celu jest niezbędne do tego, aby przejazd przez Słowację przebiegał szybko, wygodnie i bezpiecznie. Opłaty drogowej nie warto pomijać, bo narażasz się na wysoką karę.

Od czego zależy cena winiety na terenie Słowacji - różne stawki opłaty drogowe

Planując Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, z chęcią pomożemy. Research wszystkich informacji może zająć niemało czasu, który lepiej byłoby przeznaczyć na pakowanie potrzebnych rzeczy..

Planując Zaczynając od podstaw, winiety to nic innego jak opłata za to, że możesz swobodnie korzystać z dróg krajowych w danym państwie. Obowiązują w 8 europejskich krajach, w tym na Słowacji. Stawki opłaty drogowej zależą od kilku czynników, takich jak waga pojazdu czy przedział czasowy, w jakim planujesz swoją wycieczkę, a także liczby podróżnych. Wysokość stawki opłaty drogowej będzie różna w zależności od tego, czy mamy do czynienia z samochodem o masie całkowitej większej, czy mniejszej niż 3,5 t. Wysokość stawki opłaty zależy też od tego, czy posiadasz przyczepę, która w połączeniu z pojazdem przekracza podaną wyżej wartość. .

 Cena winiety na terenie Słowacji - jakie są stawki opłaty za winiety i ceny autostrad?

Planując Wysokość stawki opłaty drogowej spędza podróżnym sen z powiek. Możliwość korzystania z różnych odcinków dróg krajowych jest ważne w planowaniu wycieczki. Dziś skupimy się na tym, jak opłaty drogowe kształtują się na Słowacji. Wybierając się na Słowację samochodem, musisz wiedzieć, że możesz kupić 3 rodzaje winiet:

na 10 dni,

miesiąc,

rok.

Występują zarówno w fizycznej, jak i elektronicznej formie, która jest znacznie wygodniejsza. Ceny kształtują się na różnym poziomie w zależności od kwestii wymienionych w poprzednim punkcie. Przejrzyj ofertę naszych winiet autostradowych i wybierz najlepszą opcję dla siebie..

Nie zapomnij o bezpiecznej prędkości

Planując Aby podróż po drogach Słowacji była przyjemniejsza, zwróć uwagę na ograniczenia prędkości. Pamiętaj, aby:

w terenie zabudowanym jechać nie więcej niż 50 km/h;

poza terenem zabudowanym maksymalna prędkość to 90 km/h;

na drogach ekspresowych i autostradach nie jedź szybciej niż 130 km/h (chyba że masz przyczepę — wtedy zwolnij do 90 km/h),

Dokumenty potrzebne na terenie Słowacji

Skoro znasz już stawki opłat i dozwolone prędkości, nie zapomnij o zabraniu dokumentów koniecznych do przekroczenia granicy, czyli paszportu lub dowodu osobistego. Pamiętaj też o istnieniu obowiązku meldunkowego! Jeśli przeczytałeś nasz artykuł, podróże po Słowacji nie będą dla Ciebie wyzwaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl