Producenci
Jak skutecznie zarządzać winetami autostradowymi... i nie zwariować
Jak skutecznie zarządzać winetami autostradowymi... i nie zwariować

Odpowiedz sobie na te 3 pytania i dowiedz się, jakiej winiety autostradowej potrzebujesz

O tym, dlaczego winieta jest ważna i gdzie obowiązuje, pisaliśmy tutaj. Przejdźmy zatem do kolejnej kwestii — skąd masz wiedzieć, jaka winieta autostradowa będzie Ci potrzebna (i czy w ogóle musisz się nią martwić)? W pierwszej kolejności odpowiedz sobie na kilka pytań: 1.Czy w kraju, do którego jedziesz, jest wymóg zakupu winiety? 2.Na ile dni planujesz swoją podróż? 3.Jaki masz samochód — osobowy, dostawczy, z przyczepą? A może poruszasz się motorem? Dlaczego te kwestie są ważne w procesie zakupu winiety autostradowej? Przede wszystkim zależą od nich ceny winiet. Jeśli już odpowiesz na powyższe pytania, dobór odpowiedniej winiety nie powinien być problemem — zajrzyj na naszą stronę i dobierz taką, jaką potrzebujesz.

Gdzie kupić winiety — winieta elektroniczna i tradycyjna, ceny winiet, jak kupić wirtualną winietę

Tradycyjne winiety możesz nabyć w przygranicznych sklepach, u administratorów autostrad, stacjach benzynowych czy pocztach. Zakupu winiety autostradowej możesz też dokonać przez internet w sklepie z e-winietami. Ceny winiet, tak jak wcześniej wspomnieliśmy, zależą od tego, czym jeździsz, na ile dni planujesz podróż i do jakiego państwa jedziesz. Dlatego ceny winiet są bardzo zróżnicowane — od kilkudziesięciu, do ponad tysiąca złotych. Tygodniowa winieta będzie tańsza niż roczna winieta. Zakup winiety autostradowej przez internet jest łatwy, bo strona pokazuje Ci krok po kroku, co musisz zrobić i jakie informacje podać: numer rejestracyjny pojazdu, kraj jego rejestracji i data, od kiedy winieta ma być ważna.

Mieć winietę to jedno, ale co z nią zrobić później? Co grozi Ci za brak winiety

Okej, masz już winietę — i co teraz? No to po kolei. Jeśli w kraju, do którego jedziesz, jest wymagane naklejenie winiety na szybę — zrób to. Jeśli tego nie dopilnujesz, szykuj się na wysoką karę. Musi być też przyklejona poprawnie. Aby nie popełnić błędu, przeczytaj naszego poprzedniego bloga jak przykleić winietę. Jeśli kupisz winietę elektroniczną, nie zapomnij o tym, by zachować plik PDF. Dzięki temu masz pewność, że w razie kontroli, pokażesz dowód zakupu. Polecamy też zachować potwierdzenie kupna winiety na kolejne 2 lata. Lepiej nie usuwaj go od razu. Tak w razie "w".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl