🟢 Jesteśmy online i realizujemy winiety.

🔴 Twoje zamówienie zrealizujemy rano. Pracujemy codziennie w godzinach od 06.00 do 23.30

Gdzie kupić winietę?
Gdzie kupić winietę?

Czym są winiety? Posiadanie winiety, gdzie trzeba mieć winietę? Winiety a opłaty drogowe, rodzaje winiet, zakup winiety, ceny autostrad

Winiety to opłaty drogowe, które są wymagane do legalnego poruszania się po wybranych drogach w Europie. W niektórych krajach obowiązuje system winiet elektronicznych, które można kupić online, a w innych - tradycyjne winiety, które należy kupić na stacjach benzynowych lub w punktach kontrolnych. Cena winiet może się różnić w zależności od kraju i rodzaju winiety.

Gdzie kupić winietę? Koszt winiet, ceny płatnych dróg, rodzaj winiety autostradowej

W Polsce obowiązują winiety autostradowe dla samochodów osobowych. Warto zwrócić uwagę, że brak ważnej winiety grozi mandatem. Cena rocznej winiety w Polsce to 120 zł, a miesięcznej — 30 zł. Dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony obowiązkowa jest winieta drogowa.

Ile kosztują winiety w tych krajach? Winiety Czechy — czy tu obowiązują winiety?

W Czechach obowiązują winiety na przejazd autostradami i drogami ekspresowymi. Ceny winiet są zróżnicowane w zależności od okresu obowiązywania winiety, rodzaju pojazdu i liczby osi. Najtańsza winieta to dziesięciodniowa, której cena wynosi 11 euro. Roczna winieta kosztuje 59 euro.

W Austrii obowiązują winiety na autostrady i drogi ekspresowe. Koszt rocznej winiety to około 90 euro. W Szwajcarii obowiązują winiety dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Winiety można kupić na stacjach benzynowych lub w punktach kontrolnych. Cena winiety rocznej to około 150 euro.

Winiety online — gdzie kupić? Ceny winiet i autostrad — gdzie kupić winiety? Winiety a podróż samochodem osobowym — co grozi za brak winiety?

Warto pamiętać, że w przypadku braku wykupionej winiety grozi mandat. Przy zakupie winiety należy podać numer rejestracyjny pojazdu, który będzie poruszał się po drogach objętych opłatami. Elektroniczne winiety obowiązują na drogach objętych opłatami w Austrii, Słowenii, Czechach, Słowacji, Węgrzech i Bułgarii. Warto wybierać rodzaj winiety, który będzie odpowiadał długości podróży oraz okresowi obowiązywania samochodu.

Podsumowanie - obowiązek elektronicznej winiety

Winiety to obowiązkowe opłaty drogowe, które należy uiścić przed wjazdem na drogi objęte nimi. Winiety można kupić na stacjach benzynowych, punktach sprzedaży i w formie elektronicznej. Ważne jest, aby pamiętać o terminie ważności winiety oraz o obowiązku jej posiadania, gdyż brak ważnej winiety grozi wysokimi mandatami. Przed zakupem winiety należy wybrać odpowiedni rodzaj oraz okres jej obowiązywania, uwzględniając swoje potrzeby podróżnicze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl