Co to jest winieta autostradowa? 5 rzeczy, które warto wiedzieć 0
Co to jest winieta autostradowa? 5 rzeczy, które warto wiedzieć

„Ja nie wiedziałem” – to jeden z najczęstszych argumentów kierowców, gdy zostaną złapani na łamaniu prawa. Niestety nie działa. Nieznajomość prawa szkodzi, dlatego niewiedza nie jest wytłumaczeniem. Dlatego planując wyjazd samochodem za granicę należy pamiętać, że w niektórych krajach poruszanie się po drogach jest płatne. Aby legalnie wjechać na teren takiego kraju trzeba zakupić winietę autostradową. Co to jest i co warto o niej wiedzieć dowiesz się z poniższego artykułu.

czytaj całość »
Samochodem przez Austrię – co warto wiedzieć? 0
Samochodem przez Austrię – co warto wiedzieć?

Polacy bardzo chętnie podróżują samochodem po Europie. Austria jest krajem często wybieranym przez miłośników sportów zimowych. Piękne widoki, malownicze miasteczka i zapierająca dech w piersiach pasma górskie to coś, co warto zobaczyć na żywo. Ze względu na stosunkowo niedużą odległość Polski od Austrii sporo osób decydujący się na podróż samochodem. Jak się do niej przygotować? Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Austrii? Podpowiadamy w poniższym artykule.

czytaj całość »
Rumunia samochodem – co warto wiedzieć? 0
Rumunia samochodem – co warto wiedzieć?

Rumunia to piękny kraj, w którym można podziwiać niezwykłe widoki. Drogi często biegną między górami, a w miastach jest mnóstwo zabytków wartych odwiedzenia. Nic dziwnego, że jest to często wybierany kraj na wakacyjną podróż. Co warto wiedzieć, planując wyjazd od Rumunii samochodem? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

czytaj całość »
Słowacja – najważniejsze informacje przed podróżą samochodem 0
Słowacja – najważniejsze informacje przed podróżą samochodem

Słowacja kojarzy się z pięknymi widokami gór, pysznym winem i zjawiskowymi jaskiniami. Nic dziwnego, że jest to często wybierany kierunek podróży. Polacy zazwyczaj przekraczają granicę polsko-słowacką samochodem. O czym należy pamiętać przed podróżą? Przygotowaliśmy krótki artykuł z najważniejszymi informacjami.

czytaj całość »
Bułgaria – co warto wiedzieć przed podróżą? 0
Bułgaria – co warto wiedzieć przed podróżą?

Wczasy w Bułgarii niezmiennie od lat są popularnym kierunkiem wśród Polaków. Nie można się temu dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że jest to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Europy o bogatej kulturze i pysznej kuchni. Coraz częściej turyści stawiają na podróż samochodem. Zwiedzanie własnym autem ma tę przewagę, że od nikogo ani od niczego nie jesteśmy uzależnieni — rozpoczynamy podróż kiedy i gdzie chcemy. Jednak zanim usiądziemy za kółkiem, warto dowiedzieć się, co jest w podróży wymagane, by przebiegła nam ona bezproblemowo.

czytaj całość »
Drogi w Europie – obowiązujące opłaty 0
Drogi w Europie – obowiązujące opłaty

W wielu krajach europejskich wprowadzone zostały opłaty za korzystanie z autostrad oraz dróg krajowych. Opłatę za wjazd na drogę można dokonać przy bramkach wjazdowych lub w postaci wykupionych winietek, a coraz częściej e-winietek. Polska nadal znajduje się w czołówce, jeżeli chodzi o wysokość pobieranych opłat.

czytaj całość »
Czeskie autostrady – jak wyglądają i gdzie kupić winiety? 0
Czeskie autostrady – jak wyglądają i gdzie kupić winiety?

Planowanie podróży dla wielu osób to czas pełen relaksu i ekscytacji. Jednak dla niektórych to równie dużo stresu. Obce kraje mają często inne zasady i przepisy, dlatego przed wyjazdem powinniśmy się z nimi zapoznać. Jeżeli decydujesz się na podróż samochodem, musisz wiedzieć, że nie wszędzie autostrady są darmowe. Wiele państw wprowadziło opłatę za poruszanie się po określonych odcinkach drogowych. Jednym z takich miejsc są Czechy, gdzie jest ponad 1200 kilometrów dróg płatnych. Jak wyglądają czeskie autostrady i gdzie kupić winiety? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

czytaj całość »
Samochodem przez Węgry – o czym musisz wiedzieć? 0
Samochodem przez Węgry – o czym musisz wiedzieć?

Mimo że Węgry nie są bezpośrednim sąsiadem Polski, to jest to często wybierany kierunek wakacyjny. Kuszą termalnymi basenami, aquaparkami oraz pięknymi zabytkowymi budynkami. Co więcej, podróż samochodem do węgierskiej stolicy z miast położonych w południowej Polsce często nie przekracza pięciu godzin. Przed zaplanowaniem zwiedzania tego pięknego kraju wato przeanalizować wszystkie obowiązujące tam przepisy. Szczególnie te dotyczące poruszania się po autostradach i drogach szybkiego ruchu.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl