🟢 Jesteśmy online i realizujemy winiety.

🔴 Twoje zamówienie zrealizujemy rano. Pracujemy codziennie w godzinach od 06.00 do 23.30

Winiety D1 na Węgry

Kiedy należy zakupić winietę na Węgrzech?

E-winieta na Węgry powinna zostać zakupiona, jeśli planujesz poruszać się w tym kraju po drogach płatnych oraz autostradowych. Jedynie w ten sposób unikniesz dodatkowych opłat, które niekiedy są bardzo wysokie. Rodzaj winiety zależny jest od kategorii pojazdu, którym zamierzasz poruszać się po Węgrzech. Należy również wziąć pod uwagę fakt, na jak długo wybieramy się do tego kraju, ponieważ winietki posiadają różną ważność.

Winietki węgierskie - rodzaje

Wybór odpowiedniej winiety zależny jest od tego, co znajduje się w dowodzie rejestracyjnym Twojego pojazdu. Mowa tutaj oczywiście o kategorii, ponieważ samochody os, kampery i motocykle posiadają inne kody we wspomnianym dokumencie. Wśród pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony wyróżniamy dwie kategorie:

  • Kategoria D1, czyli samochody osobowe przeznaczone do przewozu maksymalnie 7 osób łącznie z kierowcą. Wówczas potrzebna będzie Ci winieta D1 Węgry. Tej kategorii winiety obowiązują również D1 motocykle oraz pojazdy, które w swoim dowodzie rejestracyjnym w polu "J" wpisany mają kod M1G lub M1. Jeżeli pole jest puste zalecamy zakup winiety D2.
  • Kat. D2, czyli samochody osobowe przeznaczone do przewozu od 8 do 9 osób, pojazdy ciężarowe, kampery i busy. Sprawdź winieta D2 Węgry.

Należy dodać, że winieta D1 Węgry dotyczy pojazdów max 7 os. z każdego rodzaju przyczepą. Z kolei w przypadku pojazdu kat. D2 z przyczepą należy zakupić winiety na przyczepy Węgry.

Gdzie kupić winiety na autostrady online?

Na naszej stronie internetowej możesz dokonać zakupu ważnej winiety autostradowej. W przypadku kategorii D1 wyróżniamy dwa rodzaje winiet:

  • Tygodniowa. Taka winieta jest ważna od dnia zaznaczonego na winiecie przez 9 kolejnych dni kalendarzowych, do godziny 23:59 ostatniego dnia. Łącznie daje nam to 10 dni.
  • Miesięczna. Ważna od daty rozpoczęcia ważności, czyli daty wystawienia, do końca dnia tej samej daty w kolejnym miesiącu. Jeśli nie ma takiej daty w następnym miesiącu, to e-winieta ważna jest do końca tego miesiąca.

Ze swojej strony gwarantujemy krótki czas realizacji zamówienia. Pamiętaj, by przy składaniu zamówienia upewnić się, że wszystkie podane dane są prawidłowe. Do otrzymania winiety na autostrady Węgry niezbędny jest numer rejestracyjny oraz podanie kraju, w którym pojazd został zarejestrowany. Modyfikacja tych danych po wystawieniu e-winiety jest niemożliwa.

Autostrady Węgry opłaty - uniknij mandatu kupując winietę!

Przypominamy, że posiadanie D1 winietki węgierskiej uchroni Cię przed dodatkowymi opłatami, związanymi z podróżowaniem po drogach płatnych w tym kraju. Ewentualny mandat kosztuje od 950 złotych wzwyż, dlatego warto się przed nim zabezpieczyć. Na naszej stronie internetowej kupisz winiety Węgry online, czyli wygodnie i bez wychodzenia z domu. Zamówiona winieta zostanie wysłana do Ciebie w formie elektronicznej w ciągu 2 do maksymalnie 12 godzin, co gwarantuje nasza ekspresowa dostawa. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zapoznania się również z innymi winietami autostradowymi.

Wróć do menu wyboru

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl