🟢 Jesteśmy online i realizujemy winiety.

🔴 Twoje zamówienie zrealizujemy rano. Pracujemy codziennie w godzinach od 06.00 do 23.30

▶ Wybierz kategorię winiet: 

 

 

▶ Na jakie pojazdy na Węgrzech trzeba wykupić winiety ? 

⇨ Samochody osobowe, busy, kampery do 3,5t DMC: trzeba kupić winietę. Winiety różnią się o siebie długością obowiązywania z podziałem na kategorie.

 

⇨ Przyczepy - są 2 warianty:

- trzeba: jeśli wykupiłeś winietę dla swojego samochodu kategorii D2 to obowiązkowo musisz dokupić osobną (dodatkową) winietę dla przyczepy (U) - jest dostępna w naszym sklepie

- nie trzeba: jeśli wykupiłeś winietę dla swojego samochodu kategorii D1 to NIE MUSISZ dokupować osobnej (dodatkowej) winiety dla przyczepy. Nie ma znaczenia czy zestaw przekracza 3,5t DMC czy nie, wystarczy tylko winieta dla Twojego samochodu. Pamiętaj, aby dobrze dobrać winietę do pojazdu, żeby później nie otrzymać mandatu.

⇨ Motory: trzeba kupić winietę

Winiety Węgry

Czy winieta na Węgrzech jest obowiązkowa?

Za poruszanie się autostradami oraz drogami szybkiego ruchu w tym kraju należy uiścić odpowiednią opłatę. Więc jeśli chcesz korzystać z płatnych dróg na Węgrzech, powinieneś kupić winietę autostradową. Warto wiedzieć, że od 2017 roku obowiązują elektroniczne winiety Węgry, inaczej znane jako e-winiety. To właśnie one umożliwiają poruszanie się po tym kraju szybko i wygodnie, unikając dodatkowych opłat drogowych i ewentualnych bramek. Co więcej, winietka na Węgry już nie jest naklejką, którą należało umieścić na przedniej szybie pojazdu. Obecnie węgierskie winiety są w formie elektronicznego dokumentu, przypisanego do danego auta. Należy dodać, że kupno winiety Węgry przez Internet jest jak najbardziej możliwe. Jednak co jeszcze należy wiedzieć planując zakup winiety elektronicznej Węgry?

E winiety Węgry oficjalna strona - na jakie pojazdy zakupić winiety do Węgier?

Zakup winiety na Węgry jest obowiązkowy do pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3.5t. Oznacza to, że na Węgry e winieta obowiązkowa jest zarówno dla samochodów dostawczych, samochodów osobowych, motocykli i kamperów. Musisz mieć ze sobą ważną winietę zarówno dla osobówki, jak i innych pojazdów. Jednak poszczególne winiety węgierskie online podzielone są na kategorie. Każdą z nich możesz kupić na naszej stronie internetowej: szybko i bez wychodzenia z domu!

Zobacz też:

  • D1: przeznaczona do poruszania się po węgierskich autostradach dla pojazdów zarejestrowanych do max. 7 osób i nie służących do przewozu towarów,
  • D2: należy zakupić taką e-winietę dla pojazdów zarejestrowanych od 8 do 9 osób, ciężarowych, busów oraz kamperów.

Z kolei w przypadku przyczepek, możemy wyróżnić 2 sytuacje:

  • kup dodatkowo winiety na przyczepy Węgry, jeśli wykupiłeś winietę dla kategorii D2,
  • nie potrzebujesz winiety dodatkowej dla przyczepy, jeśli kupiłeś winietę dla swojego pojazdu w kategorii D1. Nie ma znaczenia, czy waga zestawu przekracza 3,5 tony - wystarczy jedna winieta elektroniczna Węgry.

Węgry winieta online - pamiętaj o ważności winiety!

Możesz poruszać się po drogach płatnych na Węgrzech jedynie posiadając odpowiednią winietę. Taką winietę należy zakupić najlepiej już na etapie planowania wyjazdu do tego kraju w celu uniknięcia ewentualnego zapomnienia o niej. Cena winiety nie jest bardzo wysoka, a pozwoli Ci na spokojne i komfortowe podróżowanie, nie martwiąc się o ewentualny mandat. Jednak zakup winiety Węgry online wiąże się z koniecznością wyznaczenia czasu ważności tego dokumentu. Jakie masz możliwości w tym przypadku?

  • Winiety roczne. Co ważne, winieta roczna jest ważna przez rok kalendarzowy. Oznacza to, że każda e-winieta kończy swoją ważność ostatniego dnia stycznia przyszłego roku. Oczywiście, jeśli interesuje Cię winieta Węgry zakup online - zapraszamy na naszą stronę www.
  • Winieta miesięczna Węgry. Ważna jest 30 dni i istnieje możliwość jej zakupu dla wszystkich typów pojazdów.
  • Węgry e winieta 10 dni, nazywana tygodniową. Dostępna dla właścicieli pojazdów wszystkich kategorii.

Jeśli interesuje Cię e winieta Węgry online - kup ją na naszej stronie internetowej! Przygotowaliśmy ofertę, dzięki której w łatwy i szybki sposób kupisz e-winietę dla Twojego pojazdu. Co więcej, bezpośrednio online. Oznacza to, że kupiona winieta na Węgry przez Internet dotrze do Ciebie w ciągu maksymalnie 12 godzin.

Co warto wiedzieć, kupując winietę przez Internet?

Jeśli pierwszy raz kupujesz winiety, to powinieneś wiedzieć o pewnych kwestiach. Przede wszystkim zakup winiet Węgry może być bardzo łatwy i nie wymagania stania w długich kolejkach na trasie. Wystarczy, że zdecydujesz się na winiety kupione online. Po uiszczeniu opłaty otrzymasz ją na swój adres e-mail. Polecamy, by e winiety Węgry online zachować przez okres 2 lat. Pamiętaj, że Twoja elektroniczna winieta Węgry ma określony termin ważności i jesteś zobowiązany go pilnować. Do zakupu e winiety przygotuj się odpowiednio wcześniej, żeby uniknąć kupowania ich na ostatnią chwilę. Jednak jeśli zapomniałeś, nic nie szkodzi - winiety Węgry punkty sprzedaży jak nasz działają niemal całodobowo! Na Węgry winieta elektroniczna zamówiona przez naszą stronę jest zupełnie wystarczająca. Pamiętaj jednak, by upewnić się, że wpisałeś poprawny numer rejestracyjny pojazdu. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie "winieta na Węgry online" - skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Winiety Węgry - mapa płatnych dróg

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl