🟢 Jesteśmy online i realizujemy winiety.

🔴 Twoje zamówienie zrealizujemy rano. Pracujemy codziennie w godzinach od 06.00 do 23.30

▶ Wybierz kategorię winiet: 

 

▶ Na jakie pojazdy w Rumunii trzeba wykupić winiety ? 

⇨ Samochody osobowe, busy, kampery do 3,5t DMC: trzeba kupić winietę. Winiety różnią się o siebie długością obowiązywania oraz podziałem na kategorie:

-- Kategoria A - samochody zarejestrowane jako osobowe do 9 osób

-- Kategoria B - samochody zarejestrowane jako ciężarowe lub do przewożenia towarów: busy, kampery itp.

⇨ Przyczepy: nie trzeba kupować dodatkowej winiety dla przyczepy, ważne żeby pojazd ciągnący mógł legalnie ciągnąć daną przyczepę wg. zapisów z dowodu rejestracyjnego pojazdu. Nie ma znaczenia czy zestaw (samochód + przyczepa) przekracza 3,5t DMC czy nie

⇨ Motocykle: nie trzeba kupować winiety, są zwolnione z opłat

Winiety W Rumunii

Odpoczynek to zasłużony czas dla każdego z nas. Aby dotrzeć w wymarzone miejsce, niektórzy wybierają przelot samolotem, a inni wolą podróżować nieco bardziej swobodnie. Decydując się na wycieczkę samochodową za granicę, koniecznie powinieneś sprawdzić czy nie czeka Cię konieczność zakupu winiety samochodowej. Przykładem takiej trasy może być Rumunia. Winieta na Rumunie online z pewnością okaże się nieocenionym dodatkiem w podróży.

Rumunia winiety online - co to takiego?

Jeżeli planujesz wycieczkę lub podróż służbową do Rumunii, koniecznie zapoznaj się z tematem zakupu winiety na autostradę. Będą one niezbędne w trakcie całej trasy oraz pozwolą Ci na swobodne poruszanie się po konkretnych drogach.

Jest to nic innego jak opłata, którą ponoszą kierowcy za przekroczenie granicy w 8 państwach. Po dokonaniu odpowiedniej zapłaty i wykupieniu winiety na autostrady mamy możliwość legalnego poruszania się po Rumunii.

Winiety na Rumunię mają formę płaskich naklejek, którą należy przymocować na przedniej szybie od jej wewnętrznej strony. Jednocześnie powinno się usuwać winiety, które już utraciły swój okres ważności. Dzięki nim otrzymujemy potwierdzenie dokonanej płatności, które zawiera nie tylko kwestie przejazdu po rumuńskich drogach, ale też polis ubezpieczeniowych. Cena winiety Rumunia są relatywnie niskie, a dają możliwość swobodnego podróżowania.

Posiadanie winiety w Rumunii jest obowiązkowe, a jej brak może skutkować bardzo wysokim mandatem, a nawet koniecznością zakończenia podróży autostradą. Wjazd do Rumunii bez ważnej winiety może w znacznym stopniu wydłużyć całość trasy, a nawet doprowadzić do zmiany w planach dotyczących wycieczki. Właśnie z tego powodu warto zdecydować się na zakup winiety Rumunia.

Winieta na Rumunię przez Internet - kiedy jest dostępna i jak kupić?

Winieta na Rumunie przez Internet jest dostępna dopiero na 18 dni po dokonaniu transakcji, dlatego warto kupić ją z większym wyprzedzeniem.

Kupując e-winietę należy podać takie dane jak numer rejestracyjny, a następnie opłacić przejazd po drogach na terenie całego kraju. Może ona zostać zakupiona dla pojazdu zarejestrowanego poza granicami naszego kraju, jednak trzeba ten fakt wyraźnie zaznaczyć. Winiety Rumunia online mogą być przechowywane w telefonie lub innym urządzeniu elektronicznym. Jest to najlepsza opcja podróży do Rumunii, jednak trzeba pamiętać, że przejazd przez most na Dunaju jest dodatkowo płatny.

Zakup winiety Rumunia online w naszej ofercie!

Serdecznie zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty winiety w Rumunii. Oferujemy szeroki wybór winiet do wielu krajów. Możesz u nas zakupić odpowiednią winietę na motocykl, przyczepy czy pojazdy zarejestrowane, jako ciężarowe lub stworzone do przewożenia towarów. Możesz kupić przepustki na płatne drogi szybki i bez zbędnych przeszkód. Winieta Rumunia cena jest u nas wyjątkowo atrakcyjna i konkurencyjna. Taka cena winiety uzależniona jest od kraju docelowego dla podróżnych. Dzięki nam unikniesz grzywny i skomplikowanego systemu poboru opłat. Winiety na rumuńskie autostrady są u nas sprzedawane w pełni profesjonalnie i bezpiecznie, dlatego nie musisz się o nic martwić. Wyróżnia nas też duża dostępność e-winiet. Sprawdź nasze winiety w Rumuni i zamów online!

Winiety Rumunia - mapa płatnych dróg

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl