🟢 Jesteśmy online i realizujemy winiety.

🔴 Twoje zamówienie zrealizujemy rano. Pracujemy codziennie w godzinach od 06.00 do 23.30

▶ Na jakie pojazdy w Czechach trzeba wykupić winiety ? 

⇨ Samochody osobowe, busy, kampery do 3,5t DMC: trzeba kupić winietę. Winiety różnią się o siebie długością obowiązywania, bez podziału na kategorie pojazdów

⇨ Przyczepy: nie trzeba kupować dodatkowej winiety dla przyczepy, ważne żeby pojazd ciągnący mógł legalnie ciągnąć daną przyczepę wg. zapisów z dowodu rejestracyjnego pojazdu. Nie ma znaczenia czy zestaw (samochód + przyczepa) przekracza 3,5t DMC czy nie

⇨ Motocykle: nie trzeba kupować winiety, są zwolnione z opłat

Wróć do menu wyboru

Winiety Czeskie na pojazdy do 3,5t

Elektroniczna winieta Czechy auto osobowe

Winieta elektroniczna w Czechach jest obowiązkowa, jeśli chcesz bez problemu poruszać się po drogach płatnych oraz płatnych odcinkach autostrad w tym kraju. Do zakupu e-winiety niezbędny jest numer rejestracyjny, a za brak ważnej winiety elektronicznej grozi mandat karny w wysokości do ok. 3540 złotych. Jeśli interesuje Cię winieta Czechy do 3,5t - zapraszamy do sprawdzenia, kiedy są one obowiązkowe.

Do wyboru jest winieta Czechy 30 dni, 10 dniowa lub roczna. Każda winieta będzie ważna od dnia, który wybierzesz. Ważność winiety Czechy 10 dni, 30 dni lub rok sprawia, że nie musisz się przez ten czas obawiać o dodatkowe płatności podróżując drogami autostradowymi w tym kraju. Jednak, gdy system wykryje, że ważność Twojej e-winiety Czechy się skończyła - grozi Ci mandat.

Na jakie pojazdy w Czechach trzeba wykupić e-winietę?

Samochody osobowe, busy, kampery do 3,5t DMC: trzeba kupić winietę. Winiety różnią się o siebie długością obowiązywania, bez podziału na kategorie pojazdów. Jeśli interesuje Cię winieta na busa Czechy, winieta kamper Czechy lub winiety Czechy samochód osobowy - znajdziesz je na naszej stronie internetowej.

Przyczepy: nie trzeba kupować dodatkowej winiety dla przyczepy, ważne żeby pojazd ciągnący mógł legalnie ciągnąć daną przyczepę wg. zapisów z dowodu rejestracyjnego pojazdu. Nie ma znaczenia czy zestaw (samochód + przyczepa) przekracza 3,5t DMC czy nie. Jeżeli interesuje Cię winieta Czechy auto z przyczepą - wystarczy winieta Czechy osobowe auto, którą kupisz w naszej witrynie internetowej.

Motocykle: nie trzeba kupować winiety, są zwolnione z opłat drogowych.

Czechy – winieta - skorzystaj z naszej oferty

Jeśli interesuje Cię winieta bus Czechy lub winieta Czechy samochód z przyczepą to świetnie trafiłeś. Jak już wspomnieliśmy, e-winiety autostradowe są obowiązkowe w tym kraju dla pojazdów samochodowych mających co najmniej cztery koła, których dopuszczalna masa całkowita wynosi mniej niż 3,5 tony. Jednak przyczepy i motocykle obowiązkowi temu nie podlegają. Z tego powodu winiety Czechy z przyczepą nie są osobną kategorią. Wystarczy opłacić jedną winietę autostradową i ruszać w podróż. W Czechach działa system rozpoznawania tablic rejestracyjnych, więc winiety do Czech są obowiązkowe, o ile nie podlega on zwolnieniu z opłaty. Jak otrzymać winieta Czechy bus? Czeska e-winieta dostępna jest na naszej stronie internetowej Winiety Autostradowe. Wystarczy, że podasz wymagane informacje dotyczące rozpoczęcia ważności itp., by po złożeniu zamówienia otrzymać zamówioną winietę drogą mailową. Po wniesieniu opłaty, cała procedura zajmuje nam maksymalnie 12 godzin. Posiadając winietę możesz podróżować po autostradach w Czechach nie martwiąc się o dodatkowe opłaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl