🟢 Jesteśmy online i realizujemy winiety.

🔴 Twoje zamówienie zrealizujemy rano. Pracujemy codziennie w godzinach od 06.00 do 23.30

▶ Na jakie pojazdy w Austrii trzeba posiadać winiety ? 

⇨ Samochody osobowe, busy, kampery do 3,5t DMC: trzeba posiadać winietę. Winiety różnią się o siebie długością obowiązywania, bez podziału na kategorie pojazdów

⇨ Przyczepy: nie trzeba posiadać dodatkowej winiety dla przyczepy, ważne żeby pojazd ciągnący mógł legalnie ciągnąć daną przyczepę wg. zapisów z dowodu rejestracyjnego pojazdu. Nie ma znaczenia czy zestaw (samochód + przyczepa) przekracza 3,5t DMC czy też nie

⇨ Motocykle: trzeba posiadać winietę

⇨ Opłaty odcinkowe: dodatkowe winiety (mimo wykupienia winiety dla pojazdu), które należy wykupić, żeby przejechać przez wybrane odcinki autostrad (mosty/tunele) w Austrii. Jest możliwość wykupu online dla samochodów osobowych bez przyczep lub bezpośrednio przy bramkach podczas wjazdu na odcinek dodatkowo płatny.

Wróć do menu wyboru

Winiety Austriackie na pojazdy do 3,5t

Winieta na busa Austria

Winieta autostradowa to obowiązkowy element wyposażenia każdego auta, które zamierza przebyć drogę do Austrii. Jest to piękny kraj, który zdecydowanie warto zwiedzić, szczególnie na własną rękę. Możliwość postoju w dowolnym miejscu i podziwianie górskich widoków to kwintesencja zwiedzania Austrii. Aby móc podróżować w taki sposób, koniecznie należy zaopatrzyć się w winietę, która da nam przepustkę do tego typu jazdy. Dzięki niej możemy swobodnie przemieszczać się po autostradach i drogach ekspresowych na terenie wybranych państw, a w tym Austrii.

Winiety Austria bus - przepustka na autostrady i drogi szybkiego ruchu

Korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu w Austrii jest możliwe dzięki winiecie autostradowej. Daje ona możliwość legalnego korzystania z płatnych dróg, tuneli oraz mostów. Szczególnie mocno przydaje się w przypadku osób, które mają w planach aktywne zwiedzanie lub dojazd do miejsca pracy.

Warto nabyć taką winietkę, ponieważ w przypadku jej braku mogą grozić nieprzyjemne konsekwencje. Może być to kara grzywny, a nawet konieczność opuszczenia drogi. Nagła zmiana trasy może całkowicie zaburzyć cały plan podróży i wydłużyć czas jej trwania.

Tradycyjna winieta na formę naklejki, którą należy przymocować na wewnętrznej stronie przedniej szyby pojazdu. Koniecznie trzeba pamiętać też o usunięciu winiet, którym kończyła się data ich ważności.

Na jakie pojazdy w Austrii trzeba posiadać winiety?

  1. Samochody osobowe, busy, kampery do 3,5t DMC: trzeba posiadać winietę. Sprawdź Winieta Austria bus. Winiety różnią się o siebie długością obowiązywania, bez podziału na kategorie pojazdów.
  2. Przyczepy: nie trzeba posiadać dodatkowej winiety dla przyczepy, ważne żeby pojazd ciągnący mógł legalnie ciągnąć daną przyczepę wg. zapisów z dowodu rejestracyjnego pojazdu. Nie ma znaczenia czy zestaw (samochód + przyczepa) przekracza 3,5t DMC czy też nie.
  3. Motocykle: trzeba posiadać winietę. Zobacz Winieta motocyklowa Austria.
  4. Opłaty odcinkowe: dodatkowe winiety (mimo wykupienia winiety dla pojazdu), które należy wykupić, żeby przejechać przez płatne tunele w Austrii. Jest możliwość wykupu online dla samochodów osobowych bez przyczep lub bezpośrednio przy bramkach podczas wjazdu na odcinek dodatkowo płatny.

Winieta Austria miesięczna - sposób zakupu elektronicznej winiety

Winiety do Austrii dla pojazdów to obowiązek każdego kierowcy. Należy pamiętać, że jej termin ważności musi być aktualny, a jego brak może skutkować poważnymi konsekwencjami. Winiety Słowacja można nabyć przez Internet i jest to najłatwiejszy sposób jej zakupu. Winieta elektroniczna jest tak samo ważna jak jej fizyczna wersja, a dodatkowo można przechowywać ją na swoim telefonie.

Aby dokonać realizacji zamówienia takiej winiety, należy zrobić kilka prostych rzeczy. Przede wszystkim winieta powiązana jest z numerem rejestracyjnym, dlatego należy podać go w przypadku zakupu tego dokumentu. Kolejnym krokiem będzie finalizacja transakcji poprzez dokonanie zapłaty. Od tego momentu cyfrowa winieta staje się ważna.

Winieta kamper Austria tylko u nas!

Koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu z winietami! Znajdziesz u nas winiety, które zapewnią Ci wjazd do wielu europejskich państw. Jej aktywacja jest bardzo prosta, a sam system intuicyjny. Dzięki nam otrzymasz dostęp do podróżowania zagranicznymi trasami. Austria – winieta pozwoli Ci podróżować bez zbędnych przeszkód i problemów.

Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą i wybór idealnej winiety dla swoich potrzeb!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl