🟢 Jesteśmy online i realizujemy winiety.

🔴 Twoje zamówienie zrealizujemy rano. Pracujemy codziennie w godzinach od 06.00 do 23.30

▶ Na jakie pojazdy w Austrii trzeba posiadać winiety ? 

⇨ Samochody osobowe, busy, kampery do 3,5t DMC: trzeba posiadać winietę. Winiety różnią się o siebie długością obowiązywania, bez podziału na kategorie pojazdów

⇨ Przyczepy: nie trzeba posiadać dodatkowej winiety dla przyczepy, ważne żeby pojazd ciągnący mógł legalnie ciągnąć daną przyczepę wg. zapisów z dowodu rejestracyjnego pojazdu. Nie ma znaczenia czy zestaw (samochód + przyczepa) przekracza 3,5t DMC czy też nie

⇨ Motocykle: trzeba posiadać winietę

⇨ Opłaty odcinkowe: dodatkowe winiety (mimo wykupienia winiety dla pojazdu), które należy wykupić, żeby przejechać przez wybrane odcinki autostrad (mosty/tunele) w Austrii. Jest możliwość wykupu online dla samochodów osobowych bez przyczep lub bezpośrednio przy bramkach podczas wjazdu na odcinek dodatkowo płatny.

Wróć do menu wyboru

Austriackie winiety na motocykl

Winiety na motocykl Austria

Motocyklowa podróż przez piękny kraj to z pewnością marzenie każdego fana takiej rozrywki. Austria to górski kraj pełen zapierających dech w piersi widoków, które zdecydowanie warto zobaczyć. Jeżeli zależy Ci na swobodniej jeździe i zwiedzaniu Austrii, koniecznie dokonaj zakupu odpowiedniej winiety. Będzie ona przepustką, która zapewni Ci możliwość pokonywania drogi na motocyklu bez zbędnych problemów i przeszkód. Zdecydowanie warto postawić na winiety motocykl Austria.

Austria winiety motocykl - opłata za wygodę w poruszaniu się autostradami i drogami szybkiego ruchu

Winieta drogowa to nic innego jak wykupienie wstępu na autostrady oraz drogi szybkiego ruchu w państwach, które takiej przepustki wymagają. Tradycyjną formą takiej winiety jest naklejka, którą należy założyć na wewnętrzną stronę szyby swojego pojazdu. Należy też dopilnować, aby ważność winiety była prawidłowa. W przypadku braku dokumentu lub jego przedawnienia grozi nam kara grzywny, a nawet konieczność zmiany zaplanowanej wcześniej trasy. Może być to bardzo kłopotliwe i popsuć długo planowany wyjazd.

Właśnie dlatego warto zainwestować w winiety Austria motocykl i cieszyć się komfortową i niczym nie zakłóconą podróżą.

Austria winieta na motocykl - rodzaj winiety i jej okres ważności

Przepustka w Austrii na 10 dni będzie ważna łącznie 10 dni kalendarzowych. Momentem rozpoczęcia ważności jest pierwszy dzień po jej zakupie, a sama winieta jest wtedy ważna przez 9 kolejnych dni kalendarzowych. Sam zakup jest bardzo prosty i z pewnością nie sprawi większych problemów.

Zapraszamy również do zapoznania się z:

Można też zdecydować się na winietę, której okres ważności wynoszący 14 miesięcy jest najdłuższym możliwym. Posiadanie ważnej winiety to obowiązkowy element wyposażenia każdego podróżującego motocyklisty.

Winieta motocyklowa Austria - warunki zakupu elektronicznej winiety rocznej

Jeżeli planujesz wjeżdżać na drogi płatne na terenie Austrii, koniecznie zapoznaj się z ofertą winiet elektronicznych. Jest to najszybszy i najprostszy sposób na składanie zamówień. Jedyne co musisz zrobić, aby uzyskać e-winietę to podać numer rejestracji, a następnie dokonać opłaty za wykup winiety. W taki właśnie sposób zostaje zakupiona elektroniczna winieta, która może być przechowywana na Twoim telefonie. Jeżeli pojazd zarejestrowany jest w Niemczech lub Austrii, numer rejestracyjny powinien zostać podany z myślnikiem zamiast herbu. Godziny wykupienia winiety w systemie są dostępne dla jej posiadacza, które może w łaty sposób sprawdzić przez jak dugi czas winieta będzie ważna.

Warto pamiętać, że Austria to państwo, w którym zakupiona e-winieta jest ważna dopiero po 18 dniach od daty rozpoczęcia ważności winiety. Dlatego zdecydowanie warto zamówić taką winietę z wyprzedzeniem.

Austriackie winiety w naszej ofercie!

Serdecznie zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty dla kierowców winiety Austria. Dzięki nam unikniesz kosztów przewalutowań oraz opłaty za wykup możliwości przejazdu po drogach i niektórych tunelach. Znajdziesz u nas winiety 10 dniowe i nie tylko, które z łatwością zamówisz online. Taka usługa zawiera koszt winiety, która zdecydowanie przyda Ci się, gdy przekroczysz granicę austriacką. Cena całkowita za opłatę odcinkową jest niezwykle atrakcyjna o konkurencyjna. Korzystając z naszego sklepu otrzymasz gwarancję bezpieczeństwa danych oraz wjazdu na teren Austrii wraz z jej płatnymi odcinkami z punktami poboru opłat.

Uprzejmie informujemy, że zasady wykupu winiety w imieniu klienta dostępne są w regulaminie naszego sklepu. Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą i kup odpowiednią winietę!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl